Србија победом почела Светско првенство!

0

(Фото: EPA-EFE/FILIP SINGER)

Женска рукометна репрезентација Србије победила је Анголу 32:25 на старту Светског првенства у Јапану.

Екипа Љубомира Обрадовића одиграла је солидну утакмицу, а на крају је рутински победила афричку репрезентацију.

Ангола је пружила веома јак отпор, помало и неочекиван, међутим најважније да су наше даме шампионат отвориле победом.

Српске рукометашице утакмицу су преломиле у последњих десет минута када је на голу бриљира Kатарина Томашевић, док је у нападу био добар проток лопте и Ангола то није могла да испрати.

Најефикаснија у победничком саставу била је Жељка Николић са седам голова, пет је постигла Јелена Лавко, по четири су имале Трифуновић, Цвијић и Радојевић, док су три гола постигле Лазић и Стоиљковић.

ПОДРЖИТЕ НЕЗАВИСНО НОВИНАРСТВО
Помозите рад Васељенске према својим могућностима:
5 €10 €20 €30 €50 €100 €PayPal
Заједничким снагама против цензуре и медијског мрака!

Србија наредни меч игра против Kубе у ноћи између недеље и понедељка у 03.30.

Kасније у групи А играју Холандија и Словенија и Норвешка – Kуба.

Наша репрезентација добро је отворила утакмица, а посебно расположена био је Николићева која је од првих десет голова Србије постигла четири (10:6). Србија је у првом полувремену имала +7 (13:6), али је Ангола успела да смањи заостатак и да на паузу оде са +4 (16:12).

Афричка репрезентација много боље отвара други период и у више наврата долази на само два гола заостатка. То је било све што је могла Ангола, с обзиром да је Србија у завршници подигла ниво игре и на крају забележила убедљив тријумф.