Дебакл Партизана у Хагу и крај европске бајке

0
(фото: AP PHOTO / EVA PLEVIER)

Црно-бели су ремизирали са АЗ Алкмаром резултатом 2:2, иако су два минута пре краја меча имали два гола предности и играча више, чиме је угашена нада о наставку „европске бајке“.

Домаћин је имао контролу на почетку, имао лопту у ногама, али та иницијатива је прошла без прилика и без узбуђења, пренео је Јавни сервис.

Партизан је прву праву прилику искористио. Натхо је послао сјајну лопту, Асано маестрално примио и сместио је у мрежу у 16. минуту. Алкмар је кренуо агресивније у напад, али је уследио још један хладан туш после 11 минута.

Грешка у одбрани, коју су изнудили фудбалери Партизана одличним пресингом, лопта је дошла до Здјелара, он је одмах додао Суми, а момак из Гвинеје увећао је предност црно-белих.

У наставку се АЗ потпуно отворио, што је Партизану донело неколико лепих контранапада и прилика.

Садик и Сума су неколико прилика упропастили, углавном бирајући лошија решења (да сами заврше напад). До краја меча Боаду је добио други жути картон због симулирања.

Дакле, Партизан је водио 2:0, имао је играча више и ситуацију у својим рукама. А онда је уследило „помрачење“ које је трајало четири минута.

У 88. минуту, дуга лопта пред голом Партизана, Друјф је закачио главом, ухватио неспремног Стојковића, и смањио на 1:2.

Други минут судијске надокнаде, поново Друјф на правом месту у право време. Убацивање са стране, Друјф је шутирао и матирао Стојковића.

У другом мечу групе Астана је савладала Манчестер јунајтед са 2:1.

Манчестер је први у групи са 10 бодова, АЗ Алкмар други са 9, Партизан трећи са 5, док Астана има 3 бода.

У последњем колу Партизан игра на свом терену против Астане, док ће Алкмар гостовати Манчестер јунајтеду.

Спутњик

Постави одговор

молимо унесите свој коментар!
овде унесите своје име

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.