Дебакл Партизана у Хагу и крај европске бајке

0

(фото: AP PHOTO / EVA PLEVIER)

Црно-бели су ремизирали са АЗ Алкмаром резултатом 2:2, иако су два минута пре краја меча имали два гола предности и играча више, чиме је угашена нада о наставку „европске бајке“.

Домаћин је имао контролу на почетку, имао лопту у ногама, али та иницијатива је прошла без прилика и без узбуђења, пренео је Јавни сервис.

Партизан је прву праву прилику искористио. Натхо је послао сјајну лопту, Асано маестрално примио и сместио је у мрежу у 16. минуту. Алкмар је кренуо агресивније у напад, али је уследио још један хладан туш после 11 минута.

Грешка у одбрани, коју су изнудили фудбалери Партизана одличним пресингом, лопта је дошла до Здјелара, он је одмах додао Суми, а момак из Гвинеје увећао је предност црно-белих.

ПОДРЖИТЕ НЕЗАВИСНО НОВИНАРСТВО
Помозите рад Васељенске према својим могућностима:
5 €10 €20 €30 €50 €100 €PayPal
Заједничким снагама против цензуре и медијског мрака!

У наставку се АЗ потпуно отворио, што је Партизану донело неколико лепих контранапада и прилика.

Садик и Сума су неколико прилика упропастили, углавном бирајући лошија решења (да сами заврше напад). До краја меча Боаду је добио други жути картон због симулирања.

Дакле, Партизан је водио 2:0, имао је играча више и ситуацију у својим рукама. А онда је уследило „помрачење“ које је трајало четири минута.

У 88. минуту, дуга лопта пред голом Партизана, Друјф је закачио главом, ухватио неспремног Стојковића, и смањио на 1:2.

Други минут судијске надокнаде, поново Друјф на правом месту у право време. Убацивање са стране, Друјф је шутирао и матирао Стојковића.

У другом мечу групе Астана је савладала Манчестер јунајтед са 2:1.

Манчестер је први у групи са 10 бодова, АЗ Алкмар други са 9, Партизан трећи са 5, док Астана има 3 бода.

Прочитајте још:  Реакција Звезде: Ако одлука буде потврђена, АБА лига престаје да постоји

У последњем колу Партизан игра на свом терену против Астане, док ће Алкмар гостовати Манчестер јунајтеду.