Испаљене ракете на Израел, покренути удари „широких размера“

Израелска војска (Фото: цоммонс.wикимедиа.орг/www.флицкр.цом/пеопле/45644610@Н03)
Израелска војска саопштила је да је покренула ваздушне ударе „широких размера“ на војне мете у Појасу Газе.
Како се наводи, напади су покренути пошто су палестински екстремисти испалили три ракете на Израел, од којих су две пресретнуте.
Нема извештаја о жртвама, нити о штети од синоћње размене ватре до које је дошло усред повишених тензија након објављивања америчког мировног плана за Блиски исток који су Израелци поздравили, а Палестинци одбили.
План предвиђа израелску анексију свих јеврејских насеља у долини Јордана, а Палестинцима се нуди самоуправа у Гази, деловима Западне обале и неким слабо насељеним областима Израела у замену за испуњавање дуге листе услова.
У одговору на предлог палестински екстремистички покрет Хамас је најавио да су „све опције отворене“, али је мало вероватно да жели рат са Израелом, наводи АП.
Вести
