Грађани Мађарске и Србије од данас могу да пређу границу на три прелаза

граница мађарска

(фото: АП)

Грађани Мађарске и Србије од данас могу да пређу границу ако раде у суседној земљи или обрађују земљу са друге стране границе, изјавио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто.

Он је на свом Фејсбуку објавио да је прелазак омогућен на граничним прелазима Реске(Хоргош), Томпа (Келебија) и Херцегсанто (Бачки Брег).

Како је навео, та одлука резултат је договора са колегама из Србије.

„На захтев мојих колега посланика, разговарао сам са министром унутрашњих послова Србије Небојшом Стефановићем и министром за европске интеграције Јадранком Јоксимовић, током којих смо успели да се договоримо да дозволимо путовање за мађарске и српске држављане на три гранична прелаза“, написао је Сијарто.

Он је подсетио да је због пандемије новог корона вируса Србија увела рестриктивне мере, међу којима је и потпуна забрана саобраћаја путника преко граница.



Спутњик

1 thought on “Грађани Мађарске и Србије од данас могу да пређу границу на три прелаза

  1. POD USLOCOM DA PUT NE PROLAZI PORED CRKVE….HAHAHAHA.!!!

    MNOGI VEC MIRISU NA ILOVACU-CAMOVINU.!!!

Comments are closed.