КИНА УПОЗОРАВА: На ивици смо хладног рата, Американци спроведе погубну политику!

Си Ђипинг србији

Си Ђипинг (Фото: Јутјуб)

САД спроводе политике због које ризикују да настану дуготрајни сукоб са Пекингом, изјавио је кинески министар спољних послова.

Тензија између Америке и Кине расте због пандемије коронавируса и ситуације у Хонг Конгу.

– Примећујемо да неке политичке снаге у САД користе кинеско-америчке односе као таоце и гурају наше две земље на ивицу новог хладног рата – рекао је данас Ванг Ли новинарима.

https://twitter.com/nazamphool/status/1264471284873904128?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1264471284873904128%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.pravda.rs%2F2020%2F5%2F24%2Fkina-upozorava-na-ivici-smo-hladnog-rata-amerikanci-sprovede-pogubnu-politiku%2F

Информер