ЗА ЊЕГА ЗАКОН НЕ ВАЖИ: Зашто Вучић не носи маску?

Fejs

Александар Вучић кренуо на факултет (Фото: Принтскрипт)

Највиши званичници наше државе, а нарочито председник Александар Вучић воле да се у јавности појављују без епидемиолошке маске. С обзиром на то да је ово председниково неодговорно понашање и оглушавање о епидемиолошке мере постало стандардно, поставља се питање да ли он има привилеговани положај у односу на остале грађане Србије?

Тако је и било у петак када је Вучић студент кренуо у поход на тренерску диплому, сви студенти колеге су носили маске, осим њега!




Обавезно ношење маски једна је од најважнијих епидемиолошких мера у Србији, а чак су се и чланови Кризног штаба сложили да је ношење маски својеврсна замена за карантин. Сведоци смо, међутим, да Вучић и наши политичари ову меру која је обавезујућа за све грађане Србије, не поштују.

Вучић тако маску не носи у званичним посетама, на конференцијама за новинаре, а изгледа да није забринут ни када је у близини деце. На ову замерку председник је поручио само да маску носи док камере нису укључене. Ово је демантовао и када је обишао службу хематоонкологије са стерилним блоком Института за здравствену заштиту мајке и детета Србије „Доктор Вукан Чупић“ – без маске.




– Ја разумем вашу потребу да у сваком тренутку мене за нешто окривите, нисам приметио да сте тако ревносно се борили за здравље људи кад су упадали у Скупштину, тукли полицију, гађали их и када је било јасно да ће то бити права биолошко-медицинска бомба. Али добро је да и то грађани виде. Али прихватам вашу критку, иако је она формална а не суштинска. Ја сам неко ко би требало да даје пример људима у Србији, и зато ћу се постарати да што је могуће више и ту вашу добронамерну жељу у потпуности поштујем – рекао је недавно Вучић када су због неношења маске стигле критике на његов рачун.

Казна за неношење маске коју обични смртници морају да плате уколико их не носе у затвореном простору износи 5.000 динара, али за Вучића и наш државни врх не важе како правила, па тако ни казне. Све ово предвиђено је Законом о заштити становништва од заразних болести, а председник као најбољи студент у историји Правног факултета ово би морао да зна.

Да ли ово председниково понашање значи да за њега постоје посебна правила те не мора да носи маску?



Директно