Басара промовише владику Григорија

60198_svetislavbasara25012021_f-696x394

Светислав Басара

“И док су медицински радници апеловали на нас да се уздржимо од свега што би могло погоршати ионако тешку ситуацију, неки су то намјерно одбили, глумећи храброст и позивајући се на вјеру. Отворено треба признати да је таквих било и међу црквеним великодостојницима и теолозима. Док су нас најбољи свештеници и теолози упозоравали и позивали нас на бригу и старање о другима, појединци су наступали тако самоувјерено, као да знају све о свему, говорећи о конкретним људима који умиру као о занемаривим бројкама. А док су све то говорили, показујући храброст искључиво на ријечима, нико од њих није отишао ни у једну ковид болницу или амбуланту, да тамо покаже храброст и људскост на ђелима. И како су поједини аутори већ лијепо примијетили, ниједан од таквих, када би се сам заразио, није одбио не само љекарску помоћ, већ ни повлашћен третман, нимало не мислећи притом о другима, несрећним и потребитим ближњима, којима су животне околности такве да нису могли избјећи да се заразе, а који су због туђе неодговорности и себичлука остали без могућности да се лијече, будући да је ионако ограничен број мјеста резервисан за привилеговане. Понекад су, додуше, такви неодговорни ставови и поступци плод незнања или неког подсвјесног страха њихових починилаца, па им се мож..” Написао је Басара на свом фејсбук профилу.

https://www.facebook.com/BasaraSvetislav/posts/3943168759047851

[table id=1 /]



Видовдан