Рукометашице разочарале – Србија без Олимпијских игара

0
Рукометашице Србије (Фото: RSS)

Женска рукометна репрезентација Србије поразом од Мађарске, 31:23, изгубила је шансе да се пласира на Олимпијске игре које се одржавају овог лета у Токију.

Нашим рукометашицама била је потребна победа како би остале у борби за пласман на највеће спортско планетарно такмичење, али нису успеле у тој намери и Мађарице су резервисале визу.

Србија је у првом колу поражена од Русије, у суботу је изгубила и од Мађарске, а против Казахстана у недељу ће завршити квалификације за Олимпијске игре.

Изабранице Љубомира Обрадовића, баш као и у мечу са „зборнајом командом“, у првом полувремену направиле су велики број грешака, пре свега у нападу.

У тренуцима када је одбрана радила добар посао, то није био случај са офанзивом, те је Мађарска, домаћин овог турнира, водила на полувремену 16:12.

Слабо је играла наша селекција у првом периоду игре, а то је још слабије изгледало у других 30 минута. Предност Мађарица је расла, Српкиње су биле без самопоуздања и све је ишло ка победи домаћина.

То се на крају и десило, Србија је разочарала у најважнијем мечу, мечу за пласман на Олимпијске игре. Нису издржале и нећемо их гледати у Токију.

Најефикаснија у пораженом тиму била је Марина Дмитровић са шест голова, по три су постигле Трифуновићева и Крпеж-Шлезак, а два Поп-Лазић, Лишчевић и Ковачевић.

На другој страни бриљирала је Зачик са седам голова, Ковачич је постигао шест, а Лукаш четири гола.

Последњи меч наша репрезентација одиграће у недељу против Казахстана у 17.30.

Помозите Васељенску

Донирајте 5 €Донирајте 10 €Донирајте 20 €Донирајте 30 €Донирајте 40 €Донирајте 100 €Донирајте колико желите
Помозите рад Васељенске донацијом. Хвала!

Постави одговор

молимо унесите свој коментар!
овде унесите своје име

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.