Северна Кореја – прва држава која је рекла „не“ Олимпијским играма у Токију

кореје

AP Photo / Wong Maye-E

Северна Кореја неће учествовати на овогодишњим Олимпијским играма у Токију како би заштитила своје спортисте од пандемије корона вируса, саопштено је из министарства спорта у Пјонгјангу.

Одлука је донета 25. марта на састанку олимпијског комитета Северне Кореје, објављено је на сајту министарства.




Олимпијске игре у Токију, које су прошле године одложене због пандемије корона вируса, ове године би требало да буду одржане од 23. јула до 8. августа.

Ово је први пут од 1988. године и бојкота летњих Игара у Сеулу да Северна Кореја, земља која тврди да нема ни један случај ковид-19, неће наступити на највећој светској планетарној смотри.

[table id=1 /]