Нападнуте синагоге у Бону и Минстеру

немачка

(Фото EPA-EFE/SASCHA STEINBACH)

Тензије са Блиског истока прелиле су се и на Немачку, где су се догодили напади на две синагоге.

У Бону је синоћ више младића бацало камење на синагогу. На лицу места полиција је затекла и три папира са арапским написима.

На тротоару наишли су на израелску заставу која је била запаљена.




Три мушкарца старости од 20 и 24 године су привремено лишена слободе.

У Минстеру полиција води истрагу након паљења израелске заставе.

Једна група од око 15 људи је испред синагоге у овом немачком граду запалила заставу Израела, пренео је Танјуг.

Сведоци овог чина позвали су полицију, која је ухапсила 13 особа против којих ће бити поднете пријаве.

[table id=1 /]



Танјуг