Аустралија: У припреми програм по ком би грађани били обавезни да пријаве своју локацију у року од 15 минута

E-Su0U0WUA0QlP9

Влада аустралијске државе Јужна Аустралија тренутно испитује систем према ком би грађани били обавезни да пријаве своју тренутну локацију тако што би снимили фотографију самих себе посредством владне софтверске апликације. Не учине ли то у року од 15 минута по примљеном захтјеву власти, пријети им полицијска истрага.

Вијест је објавио Атлантик, уз питање може ли се Аустралија и даље називати либералном демократијом у свјетлу драконских ограничења наметнутих становништву.

Према извјештајима, „владина софтверска апликација насумично би од грађана тражила да у року од 15 минута пруже доказ о својој тренутној локацији“.

Ако грађанин одбије да пријави своју тренутну локацију или није у стању да то учини, по њега се упућује полиција.

„Нећемо им говорити колико често ће се то дешавати и када, морају одговорити у року од 15 минута на насумичан захтјев“, изјавио је предсједник владе Стивен Маршал.

[table id=1 /]



С енглеског посрбило, скратило и приредило: Стање ствари