Полиција бетонским блоковима затворила улаз у ресторан због непоштовања ковид мера

677z381_SVAJCRESTORAN0311

Блокови на улазу у ресторан (Фото Бета/АП)

Један ресторан у швајцарском граду Цермат одупирао се примени ковид мера, због чега је полиција сада предузела одговарајуће мере – чувари реда су бетонским блоковима забарикадирали улаз у ресторан.

Од средине септембра уведена је обавеза контроле сертификата о вакцинацији, потврди о прележаном ковиду-19 или негативни тест за улазак у гастрономски објекат.



Власник ресторана „Валисеркане”, у скијашком центру Цермат, одбио је контролу тих докумената и поред вишеструког позива надлежних власти, пренео је Танјуг.

Сада је властима било доста и одлучиле су да делују.



И поред бетонских блокова, угоститељ није желео да попусти, већ је госте уводио на задња врата, а бетонске блокове претворио у бар.

На то је полиција одлучила да избаци све госте из ресторана, услед чега је дошло до туче.

Три запослена су привремено ухапшена, а тужилаштво захтева њихово дуже задржавање.

[table id=1 /]



Политика