Ковид терор се наставља:Невакцинисаним забрањено напуштање Појаса Газе

вакцина

(Фото ЕПА/ ARSHAD ARBAB)

Излазак из Појаса Газе за невакцинисане против корона вируса биће забрањен од 7. децембра.

Ово су објавиле РИА Новости позивајући се на Министарство унутрашњих послова палестинске енклаве.

„У оквиру борбе против корона вируса и у циљу повећања броја вакцинисаних за постизање (колективног) имунитета, одлучено је да се регистрација за напуштање контролног пункта Рафа условљава пријемом вакцине“, напомиње Министарство унутрашњих послова. .



Напомиње се да од 7. децембра грађани могу да се пријаве за напуштање региона електронским путем или преко матичне службе само ако поседују потврду о вакцинацији.

Раније је објављено да Светска здравствена организација сматра увођење карантина због корона вируса изузетном мером.

Извор:Васељенска ТВ

[table id=1 /]