Више од 40 украјинских војника прешло на страну ДНР, у Доњецку артиљеријска паљба

град

(фото:АФП 2022 / Гениа Савилов)

Више од 40 украјинских војника добровољно положили оружје и прешли на страну ДНР, изјавила је омбудсман ДНР за људска права Дарја Морозова.

Према њеним речима, војници који су предали оружје немају никакве притужбе на услове у којима се налазе, храну коју добијају и однос према њима. Њима је пружена и медицинска помоћ.

У Доњецку се поново чула артиљеријска канонада, јавио је репортер Спутњика. Канонада је почела нешто мало после 17 сати.

Представништво ДНР у Заједничком центру за контролу и координацију режима прекида ватре саопштили су потом да су украјинске снаге гађале Доњецк оружјем калибра 152 милиметра.

Спутњик

Бонус видео: