Више од 40 украјинских војника прешло на страну ДНР, у Доњецку артиљеријска паљба

(фото:АФП 2022 / Гениа Савилов)
Више од 40 украјинских војника добровољно положили оружје и прешли на страну ДНР, изјавила је омбудсман ДНР за људска права Дарја Морозова.
Према њеним речима, војници који су предали оружје немају никакве притужбе на услове у којима се налазе, храну коју добијају и однос према њима. Њима је пружена и медицинска помоћ.
У Доњецку се поново чула артиљеријска канонада, јавио је репортер Спутњика. Канонада је почела нешто мало после 17 сати.
Представништво ДНР у Заједничком центру за контролу и координацију режима прекида ватре саопштили су потом да су украјинске снаге гађале Доњецк оружјем калибра 152 милиметра.
Спутњик
Бонус видео:
