Жеља САД да „казне Русију“ погодила Вашингтон

русија сад

(фото: РИА НОВОСТИ)

Амерички министар финансија тврди да мере предузете против Русије имају нежељене ефекте према Вашингтону.

[irp]Министарка финансија Сједињених Држава Џенет Јелен рекла је да жеља да се Русија „казни” са савезницима због њених акција у Украјини изазива економске проблеме Вашингтону.

„Уједињени смо са нашим савезницима у жељи да предузмемо мере неопходне да казнимо Русију за оно што ради у Украјини, а то има нуспојаве и за нас“, рекла је она у интервјуу за телевизију АБЦ.

[irp]Вашингтон ситуацију у Украјини и санкције Русији назива једним од главних разлога рекордне инфлације у земљи у последњих 40 година.

После почетка специјалне војне операције денацификације и демилитаризације Украјине, западне земље су повећале санкције Русији. Поремећај ланаца снабдевања довео је до повећања цена горива, струје и хране у Европи и САД.

Васељенска

Бонус видео