У Неум упловио велики крузер с више од хиљаду путника, мештани протестовали

Неум крузуер

(фото:Н1)

Крузер Болете, дужине 237 метара, са хиљаду путника, упловио је јутрос у неумски залив. Ради се о највећем броду који је икад упловио у Неум и првом броду који је прошао испод Пељешког моста.

Крузер Болете задржаће се у Неуму до вечерас.

Иако је долазак крузера једна врста рекламе за обалу БиХ, власти у овом граду негодују због његовог упловљавања.

На мирном протесту су се окупили и мештани, поручивши да се на овај начин угрожава екосистем.

Неум, једини босанскохерцеговачки град на мору, од сутра очекује велики прилив туриста.

Током 2020. године због мера узрокованих коронавирусом, захваљујући гостима из БиХ, али и региона, град је бележио три пута већу потражњу од понуде.

Н1

Бонус видео