Русија је повукла своје објекте из СТАРТ инспекција због акција САД

(фото: РИА НОВОСТИ)
Москва је званично обавестила Вашингтон о привременом повлачењу својих објеката из инспекцијских активности у складу са Уговором о смањењу и ограничењу стратешког наоружања (СТАРТ), саопштило је руско Министарство спољних послова.
„Руска Федерација је сада принуђена да прибегне овој мери као резултат упорне жеље Вашингтона да имплицитно постигне поновно покретање инспекцијских активности под условима који не узимају у обзир постојеће реалности, стварају једностране предности за Сједињене Државе и ефективно лише Русију. Федерација права на вршење инспекција на америчком тлу“, наводи се у саопштењу на сајту Министарства спољних послова.
Канцеларија је подсетила да је привремени излазак предвиђен протоколом уз Уговор.
Москва је званично обавестила Вашингтон о привременом повлачењу својих објеката из инспекцијских активности у складу са Уговором о смањењу и ограничењу стратешког наоружања (СТАРТ), саопштило је руско Министарство спољних послова.
„Руска Федерација је сада принуђена да прибегне овој мери као резултат упорне жеље Вашингтона да имплицитно постигне поновно покретање инспекцијских активности под условима који не узимају у обзир постојеће реалности, стварају једностране предности за Сједињене Државе и ефективно лише Русију. Федерација права на вршење инспекција на америчком тлу“, наводи се у саопштењу на сајту Министарства спољних послова.
Канцеларија је подсетила да је привремени излазак предвиђен протоколом уз Уговор.
Васељенска
Бонус видео
