Министри Француске, Немачке и Пољске позвали су на стварање мисије за обуку Оружаних снага Украјине у Европи

Украјинска војска (Фото: РИА Новости)
Министри за европска питања Француске, Немачке и Пољске најавили су потребу стварања мисије за обуку украјинске војске на територији Европске уније.
[irp]Према њиховим речима, дугорочна подршка Оружаним снагама Украјине неће бити само у обезбеђивању опреме.
„Ово се посебно односи на стварање у ЕУ специјалне европске мисије за обуку украјинске војске, која ће такође обезбедити одржавање и поправку војне опреме“, цитира РИА Новости фрагмент заједничког саопштења.
[irp]Раније је бивши амерички изасланик при НАТО-у Иво Далдер рекао да неке европске земље више немају оружје за снабдевање Украјини .
Васељенска
Бонус видео
https://youtu.be/EJFvtvN5K-s
