Блумберг: Европа је акумулирала више гаса него што може да искористи

гасовод

(Фото: Depositphotos, vladmyrb)

Европа одједном има више гаса него што може да искористи. Блумберг пише о томе.

У међувремену, материјал напомиње да ризици и даље постоје.

„Много зависи од времена, а захлађење ће брзо довести до чињенице да ће Европа почети да троши своје резерве“, наводи се у чланку.

Према речима Ђакома Масата, главног аналитичара и вишег метеоролога италијанске енергетске компаније Илумија, ситуација са вишком гаса ће се наставити најмање до децембра.

Светска банка је у извештају предвидела да ће цене природног гаса у Европи до 2024. порасти четири пута у односу на просечну цену у претходних пет година.

Васељенска

Бонус видео