Вучић: Србија наставља сарадњу са НАТО

вучић

Србија ће наставити сарадњу са НАТО уз војну неутралност. Ово је 28. октобра саопштио председник земље Александар Вучић током посете председника Војног комитета Северноатлантске алијансе адмирала Роба Бауера.

„Мир и деескалација тензија су кључни задаци за све нас. Србија је војно неутрална, али ће наставити коректну сарадњу са НАТО-ом “, рекао је Вучић.

Треба напоменути да је Бауер у посети Београду, где се састаје са шефом државе и командом оружаних снага.

Адмирал је истакао да „НАТО цени Србију као партнера и поштује њену војну неутралност “ .

Подсетимо, Вучић је 27. октобра рекао да Србија неће у НАТО и да неће уводити санкције Русији.

Васељенска

Бонус видео

https://www.youtube.com/watch?v=EJFvtvN5K-s