Индонезија евакуише људе након ерупције вулкана Семеру на Јави

Индонезија вулкан

индонезија вулкан

Индонезија евакуише људе уз помоћ спасиоца и тражи могуће жртве због ерупције највећег вулкана на најмногољуднијем острву,преноси Асошијетед прес.

Ерупција вулкана на острву Јава догодила се у недељу и изазвана је монсунским кишама. Семеру је бацио стубове пепела у небо на висину већу од 1,5 хиљада метара.Села и оближњи градови прекривени су вулканским емисијама.

 

Због кише лава тече низ падине до најближе реке. Време је спречило спасиоце да се приближе погођеним насељима. У понедељак је Индонезија почела акције спасавања у селима Сумбервулух и Супитуранг.

Васељенска

Бонус видео