На заседање суда у Кијеву стигао намесник Кијево-печерске лавре

Игуман Кијевско-печерске лавре митрополит Павле Tanjug/ Andrew Kravchenko)
На заседање суда у Кијеву стигао намесник Кијево-печерске лавре.
Митрополит Павел, намесник Кијево-печерске лавре, стигао је на судско рочиште у Кијеву да му одабере меру забране након што је оптужен за „изазивање међуверске мржње“.
Како наводи украјинско издање „СТРАНА.уа“, митрополит Павло је „стигао у Шевченковски окружни суд“.
Савез православних новинара на свом Телеграм каналу напомиње да „нико не сме да уђе на територију суда, полиција дежура на лицу места“.
Канонска Украјинска православна црква јавила је 1. априла да је митрополит Павел (Лебед) позван на саслушање.
Првобитно је одлучено да се суд одложи за 3. април, јер се митрополиту Павлу „разболело од повишеног шећера у крви” током судског заседања, али је касније суд померио седницу за суботу и одлучио да га принудно доведе на седницу .
Васељенска
Бонус видео
