Ердоган најављује планове за израду новог турског устава

033707

Ердоган (Фото: Sputnik / Сергеј Гуњејев)

Ердоган најављује планове за израду новог турског устава.

Турски председник Реџеп Тајип Ердоган најавио је у етеру телевизијског канала ТРТ да планира да развије нови устав земље.

„Један од главних задатака остаје нови Устав. Оценићемо [догађаје о томе] унутар нашег партијског савеза и обавићемо неопходан посао. Доћи ће до дијалога између странака, трагања за консензусом. Ако изађу са предлозима, ми ћемо их анализирати“, рекао је он, преноси ТАСС.

[irp]Према речима турског лидера, његова земља треба да се „ослободи наслеђа” државног удара из 1980-их, када је усвојен нови устав, који важи, додуше са изменама, до данас.

Ердоган је додао и да ће Турска, ако победи на председничким изборима 28. маја, „бити потпуно трансформисана” и „на будућност ће се гледати другачије”.

1. маја  ступио је на снагу  ажурирани Устав Републике Узбекистан, усвојен на основу резултата националног референдума.

Васељенска

Бонус видео