Дојаве о бомбама у школама широм Србије, ученици евакуисани, полиција на терену

Полиција и хитна помоћ окружиле основну школу Владимир Рибникар на Врачару где се десила пуцњава (Фото: Принтскрипт)
Неколико дојава о бомбама поново је стигло на адресе неколико школа широм Србије.
Како је за Танјуг речено, ученици су евакуисани из тих школа, док припадници МУП-а обављају контрадиверзионе прегледе како би утврдили да ли су позиви лажни.
У Београду су дојаве стигле на неколико различитих општина, Земун, Раковица и Чукарица.
На територији општине Раковица у Београду јутрос су упозорења стигла на мејл адресе школа, пише Курир.
Управе школа одмах су обавестиле родитеље да децу јутрос у школу, засад, не доводе док полиција не изађе на терен и утврди да је све безбедно.
Међу тим школама је и ОШ „Бранко Ћопић“ на Видиковцу. Све је одмах пријављено полицији која је обавила контролу и установила да је дојава о бомби била лажна.
У насељу Баново Брдо дојаве су стигле у ОШ „Милош Црњански“ и „Филип Кљајић Фића“, а у Земуну је у питању ОШ „Гаврило Принцип“.
БОНУС ВИДЕО:
