Хакери нападају сајтове швајцарских градова

(фото: дпа)
Хакери нападају сајтове швајцарских градова.
Како преноси ТАСС позивајући се на лист Ла Трибуне де Геневе, власти региона оптужиле су хакерску групу НоНаме за сајбер напад.
„Група НоНаме преузела је одговорност за нападе. Међутим, наш центар не може да спекулише о мотивима хакера и стога не даје никакве информације о овој теми“, рекла је Мануелла Сондерегер, портпаролка Швајцарског националног центра за сајбер безбедност.
У мају је објављено да швајцарске власти разматрају могућност придруживања земље војним пројектима Европске уније који се односе на сајбер одбрану и војну мобилност.
Раније су непознати људи напали руска предузећа слањем пхисхинг порука под маском докумената владиних агенција о мобилизацији и регрутацији.
Васељенска
Бонус видео
