Министарство унутрашњих послова: око 45 хиљада полицајаца биће укључено ноћу у Француској у вези са нередима

у француској

Министарство унутрашњих послова: око 45 хиљада полицајаца биће укључено ноћу у Француској у вези са нередима.

Око 45.000 полицајаца биће поново активирано ноћу у вези са немирима у Француској.

Ово је у интервјуу за БФМТВ изјавио француски министар унутрашњих послова Жералд Дарманин.

„План остаје непромењен на националној територији: 45.000 полицајаца и жандарма је укључено истим средствима, жандармеријским хеликоптерима, јединицама БРИ, Раид и ГИГН“, рекао је он.

Раније је француско Министарство унутрашњих послова послало појачање  у Марсеј на захтев локалних власти усред немира.

Васељенска

Бонус видео