Пентагон се бави биолошком шпијунажом у Ираку и Авганистану

Пентагон

Пентагон (Фото: Скриншот)

Пентагон се бави биолошком шпијунажом у Ираку и Авганистану.

Начелник снага за  нуклеарну, хемијску и биолошку заштиту Оружаних снага Руске Федерације генерал-потпуковник Игор Кирилов:

„Већ је више пута речено да је један од задатака Пентагона такозвана „биолошка шпијунажа“, односно анализирање епидемијске ситуације дуж граница геополитичких противника и у очекиваним регионима распоређивања војних контингента.

Руска страна располаже подацима који потврђују да је Пентагон поставио задатке за праћење биолошке ситуације на територијама Ирака и Авганистана које се граниче са Кином, Турском, Пакистаном и Саудијском Арабијом.

У документима је наглашена потреба да се запослени у извођачима Пентагона доведу на руководећа места, а теренски рад је требало да буде додељен оним локалним специјалистима који су у могућности да комуницирају са надлежним министарствима. У исто време, препоручује се да се минимизирају докази који се повезују са извођачем радова тако што ћете направити кратка путовања у Авганистан и Ирак из канцеларије у Дубаију само ако је потребно.

Да би се избегле оптужбе на рачун Пентагона, неки пројекти су реализовани под окриљем Стејт департмента САД. Скрећемо  пажњу на истраживачки програм Стејт департмента у Авганистану: обухватао је проучавање узрочника посебно опасних и економски значајних болести, односно туларемије, антракса, слинавке и шапа, прикупљање биолошких узорака на територији земљу и транспортујући их у Сједињене Америчке Државе.’

Извор:Васељенска

Бонус видео