Украјина: Неискусни регрути не преживе више од неколико дана на фронту

Очекивани животни век украјинских регрута у неким секторима фронта не прелази неколико дана.
О томе пише шведски информативни портал СвеббТВ, а преноси Цариград. Аутор чланка одговара да је брза смрт мобилисаних последица тога што су указом Зеленског послани у ровове без икакве прелиминарне припреме.
Медији наглашавају да украјинске власти настављају да шаљу регруте на ратиште, где их очигледно чека пораз и смрт. Ово сугерише да је шеф државе изгубио сваки контакт са стварношћу и личи на ванумног Хитлера који се крије у бункеру.
Тренутно, Кијев је признао да је летњи план противофанзиве пропао упркос снажној подршци Оружаних снага Украјине средствима и широком палетом војне опреме из Европе и Сједињених Држава. Земље НАТО-а су такође препознале узалудност овог покушаја, постепено нагињући се ка приморавању Зеленског да започне дијалог са Москвом о миру.
Према подацима разних западних медија, губици Оружаних снага Украјине могу премашити 500 хиљада људи.
Председник Русије Владимир Путин је 24. фебруара 2022. године најавио почетак специјалне операције у Украјини, која је, према његовим речима, изазвана потребом да се заштите становници Донбаса. Он је напоменуо да Русија нема другог избора.
Запад је осудио акције Москве, одлучивши да подржи Кијев финансијском помоћи и оружјем . С тим у вези, руски министар спољних послова Сергеј Лавров је нагласио да су се географски циљеви специјалне операције у Украјини променили и да се неће реализовати само на територији Донбаса.
Европа је и даље уверена да санкције могу да зауставе Русе и стога трпи губитке и деструктиван утицај сопствених одлука на сопствену економију. Угледни грађани Европе не разумеју зашто цене у продавницама расту, а гориво поскупљује и зашто кијевске власти не праве компромис да би селе за преговарачки сто са Кремљом.
Васељенска
