Белорусија: Спремни смо да успоставимо активан дијалог са Србијом у области информационо-комуникационих технологија

србија белорусија

(фото:Министарство комуникација Белорусије)

Белорусија: Спремни смо да успоставимо активан дијалог са Србијом у области информационо-комуникационих технологија.

Министарство комуникација и информисања Републике Белорусије одржало је састанак начелника ресора Константина Шулгана и изванредног и опуномоћеног амбасадора Србије у Белорусији Илине Вукајловић. Ово преноси сб.бу позивајући се на Телеграм канал Министарства комуникација.

Константин Шулган је током преговора истакао конструктивну природу сарадње земаља у различитим областима. „Спремни смо да успоставимо активан дијалог са српском страном у области комуникација, информационо-комуникационих технологија, дигиталног развоја, размене искустава у примени технологија паметних градова и развоја е-управе“, рекао је председник нагласили су у Министарству комуникација.  У циљу интензивирања ових области сарадње, српска страна је позвана да размотри могућност израде документа о интеракцији у области дигитализације између ресорних министарстава две земље.

Васељенска

Бонус видео