СРС:Учланимо се у БРИКС и напустимо долар!

Александар Шешељ

СРС:Учланимо се у БРИКС и напустимо долар!

Самит БРИКС+, који се ових дана одржава у Казању, најбоља је демонстрација неуспеле политике Запада да изолује Русију.

О томе је дописнику ПолитНавигатора рекао заменик председника СРС Александар Шешељ.

 „Мислим да је самит БРИКС-а најбољи доказ неуспеха политике Запада да изолује Русију. БРИКС се развија у организацију која ће постати алтернатива западној хегемонији и веома сам задовољан што Република Србија има своју делегацију на самиту.

Српска радикална странка, коју ја представљам, снажно се залаже за развој односа Србије и БРИКС-а уз могућност чланства у овој организацији“, рекао је Шешељ.

Политичар је такође нагласио да је важно створити алтернативну валуту долару, на чему тренутно раде чланице БРИКС-а:

„Процес дедоларизације је најважнији у обликовању независности ове организације“, рекао је Шешељ.

Политнавигатор

Бонус видео