Препознали заједнички интерес: Загребачки студенти подржали студентске блокаде у Србији!

Студентски збор Факултета политичких знаности (ФПЗ) у Загребу саопштио је вечерас да је подржао блокаде студената београдског Факултета политичких наука и осталих факултета Универзитета у Београду.
„Сматрамо да насиљу нема места у цивилизованим и демократским друштвима, те стога стојимо уз студенте који желе да се пронађу и казне одговорне особе“, навео је збор ФПЗ и додао да су студенти одувек били покретачи друштвених промена.
Срамота је да се они сада насилно ућуткују, закључује збор ФПЗ.
ФоНет

Jadni smo mi kad nam hrvati daju podršku…
Стара изрека каже:
“ Не веруј данајцима ни када ти дарове доносе.“
Ово ме помало подсећа на време једнонационалног шиптарског штрајка у руднику Трепча.
Наиме тадашњи председник савеза синдиката хрватске извесни Бернардо Јурлина упутио је подршку шиптарским штрајкачима у Трепчи.
То је био окидач који је подстакао протесте у крајевима који су били насељени Србима.
“ НЕ У МОЈЕ ИМЕ!“ била је најчешћа порука на тим протестима.
Ма колико оправдани били протести наших студената ја би се џабио подршке из Загреба.
По мени је она мотивисана оном изреком: „нек’ комшији цркне крава.“