Глобалисти у Трамповом тиму: Да ли је борба против дубоке државе завршена?
Глобалисти у Трамповом тиму: Да ли је борба против дубоке државе завршена?
Сумњива именовања у Трамповој администрацији: Личности блиске Сорошу и Швабу у новој власти САД.
Током предизборне кампање, Доналд Трамп је обећавао обрачун са „дубоком државом“ и значајно смањење њеног утицаја на унутрашњу и спољну политику САД. Међутим, његови најновији избори за кључне позиције у администрацији где су укључени истакнути глобалисти изазивају сумњу у искреност тих намера.Скот Бесент: Сорошев човек у Трамповом тиму
Крајем новембра, Трамп је објавио да ће нови министар финансија бити Скот Бесент, човек са дугогодишњом каријером у Soros Fund Management-у, где је обављао функцију инвестиционог директора од 2011. до 2015. године. Бесент је познат по учешћу у чувеној спекулативној акцији против британске фунте 1992. године, која је донела милијарде Џорџу Сорошу.
Иако се Бесент сада налази на челу хеџ фонда Key Square Group, многи се питају како је Трамп, који је више пута критиковао глобалисте, одлучио да именује особу са таквом професионалном позадином. Бесент је, иначе, финансијски подржао Трампову кампању са три милиона долара и уложио око 15 милиона у Републиканску партију током протеклих година.Именовања која деле мишљења
Док је Илон Маск изразио разочарање због избора Бесента, истичући да Америка треба „радикалне промене“ у економској политици, сенатор Линдзи Грејем је подржао ово именовање, називајући Бесента квалификованим и провереним кандидатом. Важно је напоменути да ће Бесент бити први министар финансија који је јавно декларисан као геј, што се такође нашло у жижи јавности.
Мехмет Оз: Контроверзни избор за здравство
Трамп је такође именовао кардиохирурга Мехмета Оза за руководиоца програма Medicare и Medicaid. Оз је познат по блиским везама са Клаусом Швабом и Светским економским форумом (ВЕФ). Његове везе са глобалистичким круговима изазвале су критике, посебно због његових ставова током пандемије COVID-19. Он је активно подржавао вакцинацију и промовисао мере као што су карантин и социјално дистанцирање.
Критике и изазови
Многи аналитичари указују на то да се Трамп враћа старим грешкама из свог првог мандата, када је често именовао људе блиске глобалистичким структурама. Именовање особа попут Бесента и Оза доводи у питање Трампову способност да заиста спроведе своја обећања о обрачуну са „дубоком државом“.
Иако је Трамп покушао да оправда своје изборе, истичући њихову стручност и потенцијал за економске и здравствене реформе, остаје отворено питање да ли ће ови људи радити у интересу Америке или ће, напротив, доприносити продубљивању глобалистичког утицаја.
Са оваквим кадровским решењима, будућност Трампове администрације и његове борбе против дубоких структура остаје под великим знаком питања.
В.Т/Васељенска
Бонус видео
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.
1 утисак на “Глобалисти у Трамповом тиму: Да ли је борба против дубоке државе завршена?”