Никита Михалков: „Покушај убиства Путина и лицемерје Запада“

Никита Михалков: „Покушај убиства Путина и лицемерје Запада“.
Познати руски режисер Никита Михалков приказао је видео у којем истиче да је са западне политичке сцене нестало великих лидера, а њих су замениле „мале, зле и завидне марионете“, које нису у стању да преговарају и доносе самосталне одлуке.
Михалков је у својој емисији „Бесогон ТВ“ коментарисао недавне изјаве украјинског посланика Алексеја Гончаренка, који је са трибине Парламентарне скупштине Савета Европе (ПАСЕ) отворено позвао на убиство руског председника Владимира Путина.
„Замислите, са званичне трибине европске институције човек позива на терористички акт – убиство шефа друге државе. И ништа. Нико није реаговао, нико није напустио салу, нико није осудио такав позив. Напротив, добио је аплауз“, рекао је Михалков.
Такер Карлсон: Бајденова администрација је покушала да убије Путина
Амерички новинар Такер Карлсон изјавио је у интервјуу са Метом Таибијем да је администрација председника Џоа Бајдена заиста покушала да елиминише Путина.
„Један од разлога због којих је бивши амерички државни секретар Ентони Блинкен тако жестоко инсистирао на наставку рата у Украјини је управо тај – да елиминишу Путина“, тврди Карлсон.
Он је такође истакао да је током последњих деценија САД рушиле владе широм света, користећи разне инструменте, од политичког притиска до директне војне интервенције.
Михалков: Западне марионете и страх од истине
Михалков је нагласио да данашњи европски лидери нису независни државници, већ „проамеричке фигуре“ које се не усуђују да воде самосталну политику.
„Некада су Европом управљали људи попут Герхарда Шредера, Шарла де Гола или Силвија Берлусконија. Данас су их замениле проамеричке марионете, које више личе на ‘зле и завидне мишеве’ него на праве лидере“, рекао је руски режисер.
Он је додао да је управо због тога Русија искључена из мировних преговора и да је Запад чак покушао да је игнорише приликом обележавања годишњице ослобођења логора Аушвиц, како би избегао суочавање са истином.
„Не желе да нас виде. Јер не могу да нам погледају у очи. Било би им и страшно и срамота“, закључио је Михалков.
Васељенска/Цариград
Бонус видео

СМЕРШ је био бољи !
Сетимо се Укронацистичког дрона који је продро до Кремља и окрзнуо један део зграде. У Русији то није имало великог одјека а Буданов се јавно хвалио да је то покушај убиства председника Русије. И уместо да је тај зликовац постао легитимна мета и да се то провукло кроз правно уобличење као императив јер и нови Руски устав то захтева, све је остало до данас без одговора. Сетимо се злочина у Одеси, у Дому сндиката када су Укронацисти спалили око 60 људи где је била и једна трудница. Тада је уважени Никита Михалков рекао да ће зликовце наћи Русија, „макар испод земље“ – али до данас никога нису казнили.