Скот Бесент: Огроман дуг САД изазива забринутост, али дефолт није опција

(фото:РТ)
Скот Бесент: Огроман дуг САД изазива забринутост, али дефолт није опција.
Министар финансија САД Скот Бесент изјавио је да велики ниво државног дуга изазива забринутост, међутим, вероватноћа да дође до дефолта искључена је. Он је ово рекао у интервјуу америчком новинару Текеру Карлсону.
„И даље сам забринут због огромног дуга који имамо у оптицају… Људи не треба да мисле да ће САД прогласити дефаулт. То није тачно“, рекао је Бесент.
Такође, током интервјуа, Бесент је нагласио да САД очекују долазак техничке екипе из Кијева како би разговарали о споразуму у вези са ресурсима.
Васељенска
Бонус видео
