ДНО: ЛЕКАР СЕ ИСМЕВА ПАЦИЈЕНТИМА У ТИРШОВОЈ

принтскрин Инстаграм, Љиљана Нешковић
У Тиршовој болници, где би деца требало да добију најнежнију и најсавеснију негу, др Дејан Панић, педијатар са Одељења за неонатологију слика се док држи транспарент који вређа достојанство пацијената и њихових породица:

„За ћација није интензивна нега, кад нас види, боље је да бега.“ – пише на транспаренту. Дно!
Зар је порука исмевања оно што дочекује родитеље у најтежим тренуцима?
Зар је Тиршова постала место подсмеха, а не лечења?
Ово није доктор, ово је срамота!
Једна од госпођа са слика је и некадашњи админ Фејсбук групе Наука, која је у време ковид терора постала позната као место најужасније цензуре, терора и исмевања свакога ко се није слагао са доминатним ковид наративом.
Забележени су и случајеви доксовања и јавног таргетирања људи.
За неке лекаре њихово занимање је позив, за ове друге – види се.
Васељенска
Ало

Још нисмо здрави, јер они би се крили
ови непотизмом створени дебили.
Од свих ћација овај надлежан једино за Кнеза.
Ови на слици са педијатрије,
зрели за пацијенте психијатрије.