КРАЈ ПУМПАЊА: Декан ФДУ, некадашњи блокадер и кендо мајстор, сада моли за салу у Дому омладине

декан

Декан ФДУ, Милош Павловић

Декан ФДУ, Милош Павловић, бивши главни пумпаџија који је током блокада био и кендо мајстор и сузу пустио, сада моли институције културе Града Београда да им помогну са простором за извођење наставе. Ништа боље од овога не говори да је пумпању, динстању и блокадама заиста дошао крај. Онакав каква је већина грађана Србије и желела.

Милош Павловић, декан Факултета драмских уметности, упутио је молбу директору Дома омладине Београд

„Поштовани, обраћамо вам се у име Факултета драмских уметности Универзитета уметности у Београду са молбом за подршку у виду уступања простора за извођење наставе. Наиме, након вишенедељне блокаде и сложених околоности у којима се факултет нашао услед актуелне друштвене и политичке ситуације, одлучено је да се настава на ФДУ настави у алтернативним облицима и просторима – ван зграде Факултета. У том светлу, обраћамо вам се са молбом да, уколико сте у могућности, уступите један или више простора у оквиру ваше установе, без техничке опреме, са радним светлом. Простори би се користили од 14. јула до 4. августа и од 18. августа до 31. октобра 2025. године, односно до датума до ког буду дозвољавале програмске обавезе ваше институције. Просторије би служиле као наставна база за практичну наставу студената ФДУ – превасходно за часове на Катедри за глуму, који подразумева рад у адекватном сценском простору. Уколико буде потребно, потрудићемо се да обезбедимо покривање евентуалних трошкова који би произишли из коришћења простора. Унапред захваљујемо на разумевању и спремности на сарадњу у ванредним околностима које су нас све ставиле пред нове изазове….

Срдачно, Декан Факултета драмских уметности Милош Павловић“, наводи се.

Слична писма од Павловића стигла су и на адресе Омладинског позоришта Дадов, и Позоришта на Теразијама.

Alo