Развијена тробојка дуга 300 метара: Величанствен призор на војној паради

Развијена тробојка дуга 300 метара: Величанствен призор на војној паради

фото: ( ATAIMAGES )

Београд је данас сведочио призору који ће се дуго памтити. Испред Палате „Србија“ припадници Војске Србије развили су тробојку дугу чак 300 метара.

Грађани који су се окупили испред Палате „Србија“ поздравили су овај призор громким аплаузом. Огромна тробојка, која се простирала колико поглед може да добаци, постала је симбол поноса и јединства. Србија до сада није видела овако дугу заставу 300 метара националних боја испунило је читав простор и створило слику за памћење.

Војна парада „Снага јединства 2025“ окупила је хиљаде грађана, а испред Палате „Србија“ дефиловали су ешелони јединица свих родова и служби Војске Србије и кадети Војне академије. Представљене су јединице на возилима, пловни објекти Речне флотиле, као и налети ваздухоплова. Посебну пажњу изазвао је и приказ дела способности Војске Србије, док су припадници Гарде извели егзерцир.

У ваздушном делу параде учествовали су сви типови ваздухоплова којима располаже Војска Србије: од легендарних МиГ-29 и „орлова“, преко транспортног C-295 CASA, до борбених хеликоптера Ми-35М и H-145.

Данашња слика из Београда показала је да Србија зна да чува свој понос и да снагу државе представљају не само војска и техника, већ и народ који стоји уз њу.

Васељенска