Пољска позвала своје грађане да напусте Белорусију

Амбасада Пољске у Минску позвала је своје држављане да напусте Белорусију и препоручила да се уздрже од било каквих путовања у ову земљу.
„Министарство спољних послова позива држављане Пољске који се налазе у Белорусији да одмах напусте њену територију, користећи доступна комерцијална и приватна превозна средства“, наводи се у саопштењу на сајту амбасаде.
Дипломате додају да се „услед погоршања ситуације, наставка рата у региону и учесталих произвољних хапшења грађана Пољске, Министарство спољних послова препоручује да се уздрже од било каквих путовања у Белорусију“.
Амбасада је такође упозорила: „У случају наглог погоршања безбедносне ситуације, затварања граница или других непредвиђених околности, евакуација може бити знатно отежана или чак немогућа.“
В.Т./Васељенска

Не бојим се да Белоруси не знају какву истприју имају са Пољацима и да не знају како ће поступити.