Запад увео санкције против 230 грузијских политичара

санкције Грузији

(фото:Илустрација)

ападне земље увеле су санкције против 230 политичара владајуће странке „Грузијски сан“. Имена 141 особе објављена су јавно, док се остатак списка држи у тајности.

Међу санкционисанима су оснивач „Грузијског сна“ Бидзина Иванишвили и четири члана његове породице, 52 висока државна званичника, 47 судија, 17 тужилаца и 14 полицијских функционера. Визна ограничења увеле су Сједињене Америчке Државе, као и Холандија, Белгија, Италија, Луксембург, Француска, Пољска, Литванија, Летонија и Естонија.

Званични Тбилиси овакве непријатељске кораке Запада објашњава својим одбијањем да отвори „други фронт“ против Русије и да се одрекне традиционалних хришћанских вредности у корист, како наводе, „пропаганде содомије и агресивног атеизма“.

В.Т./Васељенска