Левит: BBC је „лажни медиј“

Прес-секретар Беле куће Каролина Левит у интервјуу за The Telegraph назвала је британску телевизијско-радијску корпорацију BBC „лажним медијем“. Она је ову изјаву дала након извештаја да је BBC искривио суштину говора америчког председника Доналда Трампа пре упада у Капитол јануара 2021. године.
„Ова намерно непоштенo, селективно монтирана прича BBC-а представља додатни доказ да су они у потпуности, 100% лажни медиј“, цитира Independent Каролина Левит.
Раније је било извештаја да председник РФПИ Кирил Дмитријев намерава да тужи амерички дневник The Washington Post због извртања чињеница.

Поштовани, није The Telegraph него Телеграф и није ВВС него БиБиСи. Ћирилица је
најоптималније писмо и сем кинеске транскрипције, ћирилицом се могу писати сви
европски језици. Немојте да ми, као Хрвати, добијемо оцену Еуростата да смо
читалачки неписмени.