Мерц избегава одговор на питање о слању немачких војника у Украјину

Фридрих Мерц

(фото:ФСК.РУ)

Канцелар Немачке Фридрих Мерц уклонио се од директног одговора на питање о могућем слању немачких војника у Украјину у саставу такозваних мултинационалних снага, преноси РИА Новости.

Питање је Мерцу на седници Бундестага поставио посланик странке „Альтернатива за Немачку“ Маркус Фронмајер.

„Да ли желите да пошаљете немачке војнике у Украјину у оквиру гаранција безбедности? На ово питање може се одговорити ‘да’ или ‘не’“, рекао је Фронмајер.

Мерц је на то само благо се осмехнуо и оценио питање као „непрошиво једноставно“.

„У овом свету постоје питања на која није лако одговорити, као што можда мислите. И ово питање је једно од њих“, рекао је канцелар.

Према његовим речима, реализација гаранција безбедности за Кијев, које се разматрају у оквиру преговора, могућа је само после престанка ватре.

Раније је британски премијер Кир Стармер потврдио спремност своје земље да пошаље војнике у Украјину након постизања мира. Естонски премијер Кристен Михал такође је изјавио да је република спремна да упути своје војнике у Украјину у оквиру „коалиције вољних“ у случају закључења мировног споразума.

В.Т./Васељенска

1 thought on “Мерц избегава одговор на питање о слању немачких војника у Украјину

  1. 72 Stunden in den Armutsvierteln Berlins (Es ist Schockierend) Превод: 72 сата сата у
    осиромашеном Берлину (Шокантно) – КОМЕНТАРИ :

    @germanintifada8513 пре 1 месец
    Рођен сам у Немачкој као син страних гастарбајтера, још увек имам жива сећања на
    90-те и почетак 2000-их, када је „Немачка била чиста и све је било у реду“… није било
    ни рата нити неких других већих криза, тако да не могу да схватим како једна земља
    може себи тако лоше да пуца у ногу, опростите ми на језику, јадна Немачка, овде је
    заиста понекад било као земља изобиља, волео сам то….

    @michaelhsw.2018
    пре 4 месеца
    Ствари нису ништа боље у Хамбургу. Увек је иста клијентела. Избегавамо Хамбург

    @Erfrischungsstäbchen83
    пре 4 месеца
    Почело је у Берлину, а сада је тако у свим већим градовима и не може се зауставити
    нигде другде у Немачкој 🤮

    @BrittaWeber-f7o
    пре 2 месеца
    Срамота ме је! Берлин, главни град Немачке, изгледа као свињац. Зар то не виде
    етаблиране странке? То је срамота за Немачку! Бљак!

    @AlfredGeißler-p3i
    пре 1 месеца
    Милијарде се поклањају у иностранство, захваљујући нашој влади. То је срамота!

    @LydiaRiss-m6g
    пре 1 месеца
    Зашто ови старији људи нису у старачким домовима? Зашто су бескућници? Имају
    милијарде за оружје, а ни динара за ове људе?
    @franzrichter1583
    пре 1 месеца
    Не само да Берлин изгледа овако, већ и политика која долази из града!

    @mironmars
    пре 4 месеца
    Јадна Немачка. Једноставно је болно видети овако нешт

    @Dwbre
    пре 3 месеца
    Берлин је срамота за нашу земљу. Бити главни град је апсолутна срамота.

    @margaux1298
    пре 4 месеца
    Берлин је био мој вољени град педесетих година прошлог века. Ништа није
    остало. Апсолутно ништа!

    @holgertiedemann3159
    пре 1 месеца
    Не може бити горе; наша влада треба да се стиди. Политичари одговорни за
    ово треба да буду иза решетака.

    @ellas3341
    пре 4 месеца
    ОВО ЈЕ ПОСТАЛо ОД НАШЕ ЗЕМЉЕ. НЕКАДА НАЈБОЉА ЗЕМЉ

    @HZarz
    пре 1 месеца
    Захваљујући „нашим“ политичарима, цела Немачка иде у пропаст!

    @Bero-j5c
    пре 1 месеца
    То је случај широм Европе, чак и у мањим градовима

    Ово су коментари Немаца из једне репортаже на ЈоуТубу под називом „72 Stunden in den Armutsvierteln Berlins“; ко не верује нека погледа….!?

Comments are closed.