Мерц избегава одговор на питање о слању немачких војника у Украјину

(фото:ФСК.РУ)
Канцелар Немачке Фридрих Мерц уклонио се од директног одговора на питање о могућем слању немачких војника у Украјину у саставу такозваних мултинационалних снага, преноси РИА Новости.
Питање је Мерцу на седници Бундестага поставио посланик странке „Альтернатива за Немачку“ Маркус Фронмајер.
„Да ли желите да пошаљете немачке војнике у Украјину у оквиру гаранција безбедности? На ово питање може се одговорити ‘да’ или ‘не’“, рекао је Фронмајер.
Мерц је на то само благо се осмехнуо и оценио питање као „непрошиво једноставно“.
„У овом свету постоје питања на која није лако одговорити, као што можда мислите. И ово питање је једно од њих“, рекао је канцелар.
Према његовим речима, реализација гаранција безбедности за Кијев, које се разматрају у оквиру преговора, могућа је само после престанка ватре.
Раније је британски премијер Кир Стармер потврдио спремност своје земље да пошаље војнике у Украјину након постизања мира. Естонски премијер Кристен Михал такође је изјавио да је република спремна да упути своје војнике у Украјину у оквиру „коалиције вољних“ у случају закључења мировног споразума.
В.Т./Васељенска

72 Stunden in den Armutsvierteln Berlins (Es ist Schockierend) Превод: 72 сата сата у
осиромашеном Берлину (Шокантно) – КОМЕНТАРИ :
@germanintifada8513 пре 1 месец
Рођен сам у Немачкој као син страних гастарбајтера, још увек имам жива сећања на
90-те и почетак 2000-их, када је „Немачка била чиста и све је било у реду“… није било
ни рата нити неких других већих криза, тако да не могу да схватим како једна земља
може себи тако лоше да пуца у ногу, опростите ми на језику, јадна Немачка, овде је
заиста понекад било као земља изобиља, волео сам то….
@michaelhsw.2018
пре 4 месеца
Ствари нису ништа боље у Хамбургу. Увек је иста клијентела. Избегавамо Хамбург
@Erfrischungsstäbchen83
пре 4 месеца
Почело је у Берлину, а сада је тако у свим већим градовима и не може се зауставити
нигде другде у Немачкој 🤮
@BrittaWeber-f7o
пре 2 месеца
Срамота ме је! Берлин, главни град Немачке, изгледа као свињац. Зар то не виде
етаблиране странке? То је срамота за Немачку! Бљак!
@AlfredGeißler-p3i
пре 1 месеца
Милијарде се поклањају у иностранство, захваљујући нашој влади. То је срамота!
@LydiaRiss-m6g
пре 1 месеца
Зашто ови старији људи нису у старачким домовима? Зашто су бескућници? Имају
милијарде за оружје, а ни динара за ове људе?
@franzrichter1583
пре 1 месеца
Не само да Берлин изгледа овако, већ и политика која долази из града!
@mironmars
пре 4 месеца
Јадна Немачка. Једноставно је болно видети овако нешт
@Dwbre
пре 3 месеца
Берлин је срамота за нашу земљу. Бити главни град је апсолутна срамота.
@margaux1298
пре 4 месеца
Берлин је био мој вољени град педесетих година прошлог века. Ништа није
остало. Апсолутно ништа!
@holgertiedemann3159
пре 1 месеца
Не може бити горе; наша влада треба да се стиди. Политичари одговорни за
ово треба да буду иза решетака.
@ellas3341
пре 4 месеца
ОВО ЈЕ ПОСТАЛо ОД НАШЕ ЗЕМЉЕ. НЕКАДА НАЈБОЉА ЗЕМЉ
@HZarz
пре 1 месеца
Захваљујући „нашим“ политичарима, цела Немачка иде у пропаст!
@Bero-j5c
пре 1 месеца
То је случај широм Европе, чак и у мањим градовима
Ово су коментари Немаца из једне репортаже на ЈоуТубу под називом „72 Stunden in den Armutsvierteln Berlins“; ко не верује нека погледа….!?