СТАМЕНКОВИЋ ЈЕ У СВОЈОЈ ИЗЈАВИ ПРИЗНАО СВЕ МОЈЕ НАВОДЕ И ОТКРИО ДА ИМА ПОЛИТИЧКЕ АМБИЦИЈЕ!

904z509_Screenshot-2026-01-03-125637

Сачекао сам да прођу божићни празници како бих одговорио Бранку Стаменковићу, одлазећем председнику Високог савета тужилаштва, на његову изјаву од 5. јануара у којој је најавио тужбу против мене.

Радујем се Стаменковићевој тужби, јер ће то бити прилика да се на суду коначно проговори о свему што Стаменковић ради у тужилаштву као и активностима тужилачко – криминалне организације коју воде Загорка Доловац и Младен Ненадић а која је узурпирала српско тужилаштво и претворила га у део обојене револуције.

Бранко Стаменковић, председник Високог савета тужилаштва, у својој изјави признао је све моје наводе.
Признао је да је дубоко везан за странку Српски покрет обнове којој дугује своју тужилачку каријеру, признао је да је каријеру у тужилаштву почео 1997. године баш некако у време када је његова странка, Српски покрет обнове (СПО) направила коалицију са Социјалистичком партијом Србије (СПO) и признао је да се време његовог уласка у тужилаштво поклапа са временом владавине Боривоја Боровића у Одбору за правосуђе Народне скупштине који је тада постављао судије и тужиоце а потом поступао пред њима као адвокат!?

Стаменковић је признао да је био миљеник Карле дел Понте и да га је садистичко поступање према људима које је оптуживао да су јатаци генерала Ратка Младића квалификовало за нове функције. Признао је да је одлучивао о жалбама судија и тужилаца што значи да је био у најужем тиму који је спроводио скандалозну реформу правосуђа у Србији 2009. године. Само да подсетим у тиму који је водио процес избацивања око хиљаду судија и тужилаца, у коме Стаменковић по сопственом признању играо важну улогу, били су Загорка Доловац, адвокат Бошко Ристић и Слободан Хомен који се налази у бекству, јер му је из садашњег тужилаштва јављено да напусти земљу. Никада не смемо да заборавимо да је 20 судија и тужилаца изгубило живот у овој реформи.

Признао је Стаменковић и да му је кћерка у Трећем основном тужилаштву. Како му је отац био судија та појава се зове НЕПОТИЗАМ и погубна је и страна демократским друштвима.

Оно што нисам знао а сазнао сам из одговора г. Стаменковића је да је он веома добро упознат са околностима које су претходиле изгласавању уставних промена као и са улогом бившег шефа Јуроџаста Ладислава Хармана. Политичко објашњење овог процеса које нам је Стаменковић дао потврђује гласине које сам чуо да ће Стаменковић, као стари партијац, бити шеф изборног штаба Загорке Доловац на изборима за председника Србије.
Како се и ја помало разумем у политику и изборе предлажем вам да будете искрени пред бирачима и да се у предстојећој председничкој кампањи представљате искрено бирачима и будете за оно што заиста јесте. Зато предлажем председничком кандидату Доловац и њеном шефу изборног штаба Стаменковићу да вам изборни слоган буде оно што ви јесте, односно парафраза цитата из стрипа Алан Форд – ПРАВДУ ОТИМАМО СИРОМАШНИМА И ДАЈЕМО ЈЕ БОГАТИМА. Тако ће бирачи најлакше препознати да сте то баш ви.

На крају, поручујем Стаменковићу да се не радује времену одговорности које долази. Ја се радујем тужби Бранка Стаменковића. Јер биће то прилика да се процес претвори у суђење њему и криминално – тужилачкој интересној групи коју воде Доловац и Ненадић а која је отела српско тужилаштво. Биће то први од многих судских процеса који “Бранка дел Понте” и његову шефицу Загорку Доловац који су канцер српског тужилаштва чекају у будућности.

Председник Одбора за правосуђе, државну управу и локалну самоуправу Скупштине Србије и народни посланик СНС
др Угљеша Мрдић

2 thoughts on “СТАМЕНКОВИЋ ЈЕ У СВОЈОЈ ИЗЈАВИ ПРИЗНАО СВЕ МОЈЕ НАВОДЕ И ОТКРИО ДА ИМА ПОЛИТИЧКЕ АМБИЦИЈЕ!

  1. Bilo bi lepo da tužba izazove sve posledice koje bi trebala, ali obzirom da nam je sudstvo u rukama prozapadnih nvo, a time u rukama zapada, teško će to ići. Zanima me (ko zna da mi napiše u odgovoru) kada je sudstvo izmešteno iz juridikcije vlasti i stavljeno na izvolte onome to ima para. Ko je tada bio na vlasti i to dozvolio?

  2. AU…OVAJ LIK JE KADAR SPO -a…NAJVEĆEG ŠLJAMA KOJI SE OKUPIO OKO VUCIBATINE I ŠLJAMA VUKA I DANICE DRAŠKOVIĆ….SAV OLOŠ JE BOP U TOJ PARTIJI KAO I MEĐU ŽUTIMA I G17….ALI U SPO NAJGORI…

Comments are closed.