Због погибије троје младих проглашен Дан жалости у Шапцу

(фото:Илустрација)
Због велике трагедије на ауто-путу Рума – Шабац, у којој је живот изгубило троје младих Шапчана, у овом граду проглашен је Дан жалости.
Одлуку о проглашењу Дана жалости потписао је градоначелник Шапца др Александар Пајић.
„За Дан жалости одређује се 29.4.2026. године. Дан жалости обележиће се спуштањем застава на пола копља на свим јавним установама и предузећима чији је оснивач Град Шабац. За време Дана жалости забрањено је емитовање народне и забавне музике, односно одржавање програма забавног карактера на јавним местима и у угоститељским и другим објектима“ – наводи се у одлуци коју је потписао градоначелник др Александар Пајић.
У саобраћајној несрећи која се јуче догодила на ауто-путу Рума – Шабац, животе су изгубили Ленка Р. (22), Вук Г. (20) и возач „голфа“ Д. Ђ. (25) из Поцерског Добрића код Шапца.
