Динков следбеник хтео да минира српске институције и Храм! Паклене претње слао преко Фејсбука, ухапшен у Новом Саду

Динко Грухоњић
Новосађанин М. К, следбеник Динка Грухоњића, осумњичен је да је позивао да се на Храм Светог Саве, али и српске државне институције, постави експлозив и да се дигну у ваздух, наводи „Курир“.
Он је, наводно, администратор Фејсбук странице „Слободна Војводина“, на којој су у претходна два дана освануле скандалозне објаве, у којима позива да се дронови са експлозивом пошаљу на адресе Храма Светог Саве, српских војних и полицијских објеката, на објекте СПЦ, као и на зграду САНУ. Њему су заплењена и сексуална помагала и лубриканти током претреса полиције.
Осумњичени је у својим објавама оптужио српски народ за окупацију Војводине, упутивши јавне претње „да никада и нигде неће бити безбедни“, те и да „дронови могу било где“.
Ова опскурна Фејсбук страница је позната по сепаратистичким објавама, у којима отворено заговарају идеју отцепљења северне српске покрајине. Грухоњићев следбеник је постао „познат“ када је на протесту испред Филозофског факултета прошле године, пред очима целокупне српске јавности скинуо и згужвао заставу државе Србије.
24.седам
