Грушко: Жеља Немачке да створи најјачу војску у Европи мирише на реваншизам

Заменик руског министра спољних послова Александар Грушко (Фото: EPA/THIERRY MONASSE)
Званично прокламовани курс Берлина ка формирању водеће европске војске „снажно мирише на реваншизам“, рекао је заменик руског министра спољних послова Александар Грушко.
Грушко је о томе говорио у интервјуу за Известија .
Он је коментарисао нову војну стратегију Немачке, усвојену у априлу, у којој је први пут наведен циљ стварања најспремније војске у Европи до 2039. године. Русија је у овом документу идентификована као „главна претња“.
Према речима дипломате, такве званично формулисане тежње изазивају историјске асоцијације.
Раније је руски министар спољних послова Сергеј Лавров изјавио да у Европи на све могуће начине говоре да Немачка треба да поврати своју некадашњу војну моћ .
В.Т./Васељенска
