Венс: Вашингтон ће одговарати Техерану насиљем на насиље

0
Џеј Ди Венс

Потпредседник Сједињених Америчких Држава Џеј Ди Венс - ФОТО (EPA/SHAWN THEW)

Потпредседник САД Џ. Д. Венс изјавио је да се Вашингтон придржава споразума о прекиду ватре са Ираном, али да ће одговорити силом на свако насиље.

„Иран је потписао споразум о прекиду ватре. Ми га поштујемо. Ако имају неслагања око тога како се меморандум спроводи, могу једноставно да подигну слушалицу. Али насиље ће бити одговорено насиљем“, написао је на друштвеним мрежама .

Раније је амерички председник Доналд Трамп на друштвеној мрежи TruthSocial тврдио да је Иран лансирао најмање четири дрона у Ормуски мореуз.

Централна команда САД (CENTCOM) потврдила је нове нападе на Иран , наводећи да су изведени као „одлучан одговор“ на напад претходног дана на трговачки брод који је пролазио кроз мореуз.

В.Т./Васељенска

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *