Вођа Хезболаха назвао споразум између Либана и Израела неважећим

0
Хезболах

Вођа либанског шиитског покрета Хезболах, Наим Касем, изјавио је да је оквирни споразум потписан у Вашингтону између Либана и Израела неважећи.

Он је то рекао у свом говору, који је емитован на телевизијском каналу Ал Манар .

Према речима Касема, споразум је „понижење, срамота и губитак суверенитета“.

Такође је изјавио да одредбе иранско-америчког меморандума о разумевању морају бити спроведене.

Штавише, лидер Хезболаха назвао је клаузулу документа која повезује повлачење израелских трупа са разоружањем покрета изузетно опасном. По његовом мишљењу, ова клаузула прелази све црвене линије.

В.Т./Васељенска

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *