Вучић саопштио да подноси оставку, изнео могуће име изборне листе СНС

Редакција Васељенска
Председник Александар Вучић рекао је на митингу „Србија, једна породица“ у Београду да се последњи пут обраћа пред оволиким бројем грађана као председник Републике и да ће за неколико недеља поднети оставку. Предложио је да се име СНС листе за предстојеће парламентарне изборе зове „Уједињена Србија“.
„Желим да вам кажем, поштовани грађани, јер ово је за мене последњи пут да вам се у оволиком броју, вероватно и никада више нећу имати прилику да пред оволиким бројем људи говорим, али свакако последњи пут вам се пред оволиким бројем, пред оволико народа обраћам као председник Републике“ – казао је Вучић.
„Четрнаест година верно служим својој земљи, 14 година и као потпредседник Владе, и као председник Владе, и као председник Републике, на сваком месту и у сваком тренутку сам вам верно служио. Волео сам и волим Србију више него било шта на кугли земаљској. У сваком тренутку, на било којем месту на земљиној кугли, само ми је Србија била у мислима и само сам се за Србију борио. Ничији туђи интереси ме никада нису занимали. Никоме другом никада нисам хтео да служим, сем вама, грађанима Србије, и својој јединој отаџбини Србији“ – навео је Вучић.
„И у најтежим тренуцима када су многи повијали кичму, ја нисам хтео да се савијем, јер сам знао да је иза мене Србија, најсветија могућа ствар на кугли земаљској, и да сам стајао чврст као стена и усправан као јаблани пред свима, штитећи своју земљу, штитећи своју отаџбину. А онда су пре годину и по дана, пре годину и по дана, покушали су да нам сруше земљу“ – поручио је Вучић
192.рс
