Вучић ће се састати са Путином у октобру

Вучић Путин

(фото:НСПМ)

Вучић ће се састати са Путином у октобру.

Председник Србије Александар Вучић намерава да се састане са руским председником Владимиром Путином у октобру, на маргинама форума „Појас и пут“, који ће се одржати у Кини.

Лидери Србије и Русије већ су јавно потврдили долазак на кинески самит, али остаје отворено питање да ли ће доћи и до састанка, што би био њихов први сусрет очи у очи од почетка рата у Украјини.

[irp]Вучић је недавно најавио да ће се током самита састати са кинеским председником Си Ђинпингом, наводећи да је он велики пријатељ Србије и да се радује сусрету.

“До краја године очекујем озбиљне и важне разговоре с нашим врло, врло важним партнерима. У октобру ћу ићи у важну посету Кини. Велико је питање шта ће се тамо догодити, јер се очекује и долазак Путина“, рекао је Вучић у августу.

Васељенска/Глас јавности

Бонус видео