Британци страхују од кинеских хакера

Британци страхују од кинеских хакера

Британци страхују од кинеских хакера.

Британске власти страхују да би кинески хакери наводно могли да изврше сајбер нападе на инфраструктуру земље.

О томе пише Блумберг .

„Учесници кинеске владе учинили су широке – и вероватно успешне – покушаје да добију приступ критичним инфраструктурним мрежама Велике Британије“, каже се у извештају.

Како публикација примећује, ова чињеница „наглашава забринутост због рањивости“ на сајбер нападе.

„Нови напади били су усмерени на одбрамбене и енергетске структуре, владине агенције и Националну здравствену службу, као и на приватна предузећа специјализована за напредне технологије“, пише Блумберг.

Појашњава се да су власти одбиле да именују организације против којих су извршени сајбер напади.

Како наводи издање, такве активности Кине наводно трају већ неколико година.

Раније је објављено да је масовни хакерски напад претворио роботске усисиваче у Сједињеним Државама у расисте – опрема је почела да извикује расистичке увреде.

Васељенска

Бонус видео